• slajd 0
  • slajd 1
  • slajd 2

Blog

Dodatkowe badania techniczne pojazdów. W jakich sytuacjach są niezbędne?

badanie techniczne

Każdy kierowca wie, że zobowiązany jest poddawać pojazd okresowym badaniom technicznym. Dodatkowo każdy pojazd rejestrowany po raz pierwszy w Polsce podlegać będzie tzw. pierwszym badaniom technicznym. Dodatkowe badania techniczne to badania wykonywane niezależnie od okresowych – wtedy, gdy wymaga tego Prawo o ruchu drogowym. To znaczy kiedy? Zapraszamy do lektury artykułu.

czytaj więcej

Nowoczesne metody usuwania wgnieceń samochodowych

Usuwanie wgnieceń z karoserii

Nie każde uszkodzenie karoserii jest na tyle poważne, że niezbędna jest kompleksowa naprawa czy wymiana zniszczonego elementu na nowy. Drobne wgniecenia również można skutecznie usunąć nieinwazyjnymi metodami, które nie wymagają ingerencji w blachę. Przy fachowym podejściu można je skutecznie wyeliminować, dzięki czemu twój pojazd będzie wyglądał jak wcześniej. Poznaj nowoczesne sposoby usuwania wgnieceń samochodowych.

czytaj więcej

Holowanie – na własną rękę czy z pomocą profesjonalistów?

holowanie

Nawet najlepszym kierowcom może przydarzyć się nieprzewidziany wypadek, kolizja albo awaria na drodze. W takich sytuacjach należy jak najszybciej odholować samochód do warsztatu. Możemy zrobić to samodzielnie albo zadzwonić po profesjonalną pomoc drogową. Które rozwiązanie tego problemu jest lepsze? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym wpisie!

czytaj więcej

Spektrofotometr w praktyce lakierniczej

czerwony lakier samochodowy

Proces doboru koloru lakieru samochodowego jest dość skomplikowany. Ma to związek z koniecznością zastosowania odpowiedniego odcienia, który nie będzie odznaczał się w przypadku m.in. poddawania lakierowaniu jedynie fragmentów karoserii pojazdów.  Tradycyjne metody doboru lakieru stopniowo zastępują nowoczesne urządzenia, do których zaliczamy spektrofotometry. Wyjaśniamy, jakie mają znaczenie i dlaczego warto korzystać z nowoczesnych metod doboru koloru […]

czytaj więcej